Skip to content

DOĞALTAŞ

MERMER

Bloktan üretilen plakalar ve diğer boyutlu ürünler, binaların iç ve dış kaplamasında, taban döşemesinde, merdiven basamaklarında, şömine, mutfak ve banyolarda, taşıyıcı sütunlarda kullanılır.

Mermer, metamorfik hareketlerin zamanla oluşturduğu kireçtaşının ısı ve basınca maruz kalmasıyla oluşur. Çoğunlukla mineral kalsitten (CaCO 3 ) oluşmakta ve genellikle kil mineralleri, mikalar, kuvars , pirit , demir oksitler ve grafit gibi diğer mineralleri de içerir.

Kullanım alanları olarak bina yalıtımlarında, Islak mekan ( Wc, Banyo, Mutfak, Koridor gibi ) diye tabir ettiğimiz bina alanlarında, yapıların diş mekan peyzajlarında,  otel ve alışveriş merkezi gibi yapıların dekarosyonunda karşımıza çıkar. Binaların ortak kullanım alanlarında ( Basamak, Merdiven ve Döşeme gibi ).

Decomar ile iletişime geçin ve bu eşsiz mermerleri evinize dahil edin!

GRANİT

Granitler, yeryüzünde çok yaygın olarak bulunurlar. Çeşitli yer kabuğu modellerinde görünürler.

Sağlıklıdır; toz barındırmaz, Ortamda bulunan doğal nemi korur, cilt kurumalarına neden olmaz, çocukların sağlığı üzerinde olumsuz etkisi yoktur. Doğal malzeme olması sebebiyle içinde boya, ve kimyasal madde bulunmaz.

Dayanıklıdır; deterjanlardan rahatsız olmaz, çürümez, eski yüzlü görünmez, çizilmez, aşınmaz, ağır yüklerden etkilenmez, güneşte renk atmaz, soğuktan çatlamaz, yüksek ısıdan etkilenmez, limon, kolalı içeceklerden ve asitlerden rahatsız olmaz. Dünyadaki en sert yapı malzemesidir.

Kullanışlıdır; mekân içi iklimi muhafaza eder, dış cephelerde binaya yapışmaz, bina ile arasında kalan derzlerden bina nefes almaya devam eder, dekorasyon unsuru olarak kullanılır, yanmaz, yangının yayılmasını önler,

TRAVERTEN

Traverten taş çok özel bir doğal taştır, ve farklı yüzey çeşitleri ile delikli yapıya sahiptir.

Geniş ürün çeşitliliği ile evinizin pek çok farklı noktası için kullanılabilmektedir. Birçok farklı traverten taş türü; özellikle son günlerde kaplama, döşeme, lavabo ve havuz kenarı gibi farklı formlarda kullanılır.

Traverten sadece kuru zeminler için değil, ıslak zeminler içinde kullanılabilmektedir. Farklı türleri, banyo tuvalet ve mutfak zeminleri ile yüzeyler için tercih edilmektedirler. 

1 cm, 1.2 cm, 1.5 cm, 2 cm ve 3 cm gibi projenizin gerekliliklerine ve özelliklerine göre farklı kalınlıkta ve boyutta üretilebilmektedir.

DOĞALTAŞ RENK KARTELASI

Meteryal;
Kalınlık;
Yüzey;
Renkler;
Plaka Ölçüleri;
Luna Grey
Nero Picasso
Elazığ Vişne
Pietra Grey
Traverten Gri
Perfectto Brown
Wooden Light
Sedef Beyaz
Empire Black
Bella Grey
Rustik Yeşil
Tundra Blue
Savana Grey
Bruno Perla
Cream Karaman
Vanilla Ice
Bianco Sivec
Bianco İbiza
Crema Latte
Traverten Light
Dark Emperador
Light Emperador
Alexandrette Black
Rain Forest Brown
Rain Forest Green
Verde Guatamala
Absolute Black
Star Galaxy
Gri Cappucino
Tundra Grey